пʼятницю, 9 серпня 2013 р.

Кремлівські куранти на Спаській башті вперше виконали Державний гімн Росії


       Кремлівські куранти на Спаській башті вперше виконали Державний гімн Росії
       9 серпня 1996 року, під час церемонії інавгурації президента Росії Бориса Єльцина на другий президентський термін, зі Спаської башти вперше зазвучала мелодія Гімну Росії — в той час «Патріотична пісня»
Глінки.
       Годинник на Спаській башті з'явилися ще в 17 столітті. У 1621 році англійський майстер Христофор Головей виготовив годинник, для яких у 1625 році російські каменярі спорудили на Спаській башті кам'яний верх.
       У 1706-1709 роках за указом Петра I вся країна перейшла на єдиний добовий відлік часу, і на Спаській башті в 1706 році були встановлені нові годинник, куплені Петром I в Голландії. Годинник з 12-годинним циферблатом і «перечасьем» мали хвилинну стрілку, відбивали години і чверті, а в певний час грали мелодію.
       У 1851-1852 роках годинник піддалися капітальному ремонту. Був повністю перероблений музичний вузол, і годинник став виконувати марш Преображенського полку петровських часів і мелодію Дмитра Бортянского «Коль славен наш Господь в Сіоні».
       У дні Жовтневої соціалістичної революції під час артилерійського обстрілу Кремля один із снарядів потрапив у циферблат курантів, перебив стрілку годинника і вивів з ладу механізм обертання стрілок. Годинник зупинився 2 листопада 1917 року.
       У серпні 1918 року за вказівкою Володимира Леніна були розпочаті роботи по реставрації. У вересні 1918 року пошкодження були усунені, був перероблений також музичний механізм курантів. У 12:00 виконувалася мелодія "Інтернаціоналу", а о 24 годині — «Ви жертвою пали». З 1938 року куранти «замовкли», відбиваючи лише чверті і цілі години.
       Лише через більш ніж півстоліття вдалося перервати «мовчання» курантів. У 1995 році було вирішено відновити музикальність годин. Влітку 1999 року була проведена остання в 20 столітті велика реставрація годин. На думку фахівців, годинник набув вигляд, звичний москвичеві середини 18 століття.

Выдео: Как устроены кремлевские куранты. Видеоэкскурсия

2 коментарі:

  1. Дуже цікава стаття про кремлівський годинник. Підходить для вивчення матеріалу про механічний рух.


    Пінчук В.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Це одна із сторінок історії годинника, приклад автоколивальної системи.

      Видалити