середу, 7 серпня 2013 р.

Нічний повітряний таран


     Під час Великої Вітчизняної війни радянський льотчик Віктор Талалихін виробив більше 60 бойових вильотів. Саме йому 7 серпня 1941 вдалося зробити перший в історії авіації нічний таран ворожого бомбардувальника.
     За цей подвиг Віктор Талалихін був удостоєний звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Незабаром Талалихін був призначений командиром ескадрильї, йому було присвоєно звання лейтенанта.
     Льотчик брав участь у багатьох повітряних боях під Москвою, збив ще п'ять ворожих літаків. За бойові відзнаки він був нагороджений орденами Червоного Прапора і орденом Леніна. 27 жовтня 1941 Віктор Талалихін загинув в нерівній сутичці з фашистськими винищувачами.
     Наказом Народного Комісара Оборони СРСР від 30 серпня 1948 Талалихін навічно зарахований до списків першої ескадрильї винищувального авіаційного полку, у складі якої вінвоював з ворогом під Москвою.
     Іменем льотчика були названі вулиці в багатьох містах СРСР, ряд шкіл. На 43-му кілометрі Варшавського шосе, над яким стався нечуваний нічний поєдинок, поставлено обеліск. У Подільському Талалихіну встановлено пам'ятник, в Москві — бюст Героя.
     Тільки пізніше стало відомо, що у Таталіхіна був попередник — в ніч на 29 липня 1941 льотчик-винищувач 28-го ІАП Петро Васильович Єремеєв на літаку МіГ-3 таранним ударом збив ворожий бомбардувальник «Юнкерс-88». Він загинув 2 жовтня 1941 року в повітряному бою. У вересні 1995 року Єремєєв за мужність і військову доблесть посмертно удостоєний звання Героя Росії.
     Перший же в історії нічний таран був проведений російським льотчиком Євгеном Степановим, який 28 жовтня 1937 року в Іспанії в небі над Барселоною на літаку І-15 збив за допомогою таранного удару італійський бомбардувальник «Савойя-Маркетті» SM81.

     

Немає коментарів:

Дописати коментар