четвер, 22 травня 2014 р.

Міжнародний день біологічного різноманіття

Щорічно, починаючи з 2001 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН (ГА ООН) у 1995 році в спеціальній резолюції на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття (КБР), яка відбулася в 1994 році. 

Біологічне різноманіття — це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини і ліси ... Багато в чому, виною тому — активна діяльність людини. І занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті виразилося в тому, що на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, було запропоновано всієї світової громадськості в першу чергу звернути увагу на збереження біологічного різноманітності — як живих видів, так і екологічних систем. 

У зв'язку з цим, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. Цілі, до яких прагнуть країни, що приєдналися до Конвенції, очевидні: збереження біологічного різноманіття живих видів і екологічних систем, стале використання компонентів біологічного різноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів. 

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни. Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися. 
Африканський білий пелікан (зникаючий вид) Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття: 
— Втрата та фрагментація природного середовища; 
— Конкуренція з боку інвазивних видів; 
— Забруднення навколишнього середовища; 
— Глобальні кліматичні зміни; 
— Опустелювання; 
— Зростання населення і надмірне споживання; 
— Безрозсудне використання природних ресурсів. 


Більшість з цих факторів є результатом діяльності людини. 

Одним із способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи. 


Джерело: Альманах визначних подій

4 коментарі:

  1. Дуже цікаво!Справді на нашій планеті дуже багато проблем,зникають дуже рідкісні види рослин і тварин!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Так! Поставте, будь ласка, відмітку у квадратиках "Реакція"

      Видалити
  2. Вибачте,я не підписалася!Це мій коментар.Циганкова Вікторія

    ВідповістиВидалити